Neumí sice mluvit, ale dokáže nám dát velice dobře vědět, co nám chce říci. Svému psu a kočce vždy dobře porozumíme, protože ovládají řeč těla. I jejich štěkot a mňoukání nezní vždy stejně a vnímavý majitel pozná, zda jde o veselý projev nebo o známky smutku či dokonce bolesti.
Léčbu zvířecí láskou dobře známe. Dokonce pro ni existují odborná slova, a to:
· canisterapie: léčba psí láskou
· felinoterapie: léčba kočičí láskou
· hipoterapie: léčba koňským pohybem
Jde o rehlabilitační metody, známé a využívané po celém světě. Velmi náročnou práci vykonávají asistenční a vodící psi. Kočka zase dává nemocným a postiženým dětem a starým osamoceným lidem duševní harmonii, cit a něhu. Je využívána energie zvířat a jejich empatie, které bývají až neuvěřitelné. A co potom takový kůň, který nabízí svůj hřbet dětem se zdravotním postižením a lidem na vozíčku k obnovení jejich hybnosti.
Zvířata pro nás mají nedocenitelný význam. Nejen, že jsou skvělými společníky a kamarády, ale navíc nám pomáhají v boji proti depresím a v prevenci proti mnoha dalším nemocem, například vysokému tlaku a infarktu. Domácí mazlíček dokáže mnoho, především jste celkově spokojenější. Už jen hlazení zvířecí srsti má neobyčejně kladný a uklidňující vliv.
Lepší než televize
Pro příklad, kdy nám zvířata zlepší náladu, nemusíme chodit daleko. Kdo má doma dvě kočky, mohl by vyprávět. Pohled na jejich veselé a něžné hry, neúnavné kočkování a akrobacii Vám nahradí i ten nejlepší televizní program. I ten, kdo nemá doma žádné zvíře, se rád podívá na zvířecí videa, která vykouzlí úsměv na tváři i zarytému pesimistovi.
Nikdy nebudete sami
Pro osamělé lidi je domácí zvířátko hotový balzám na duši. Zvíře potřebuje jejich péči, je na nich závislé, a proto jim pomáhá nést jejich samotu a lépe překonat různé nepříznivé životní situace.