I. Tvrdost je ve světě byznysu na místě. Kdo není dravec, nemá povahu rváče, zřejmě nikdy nedosáhne ve světě byznysu nejvyšších příček. Bavme se tedy tak, že jimi jste. Pokud máte vyt vyhlídnutý, následuje první kontakt s realitním makléřem. Tomu byste měli v ideálním případě hned při prvním telefonátu říci, že kupujete byt za účelem jeho dalšího pronajímání a že jste ochoten nabídnout tu a tu cenu. Makléř musí pochopit, že vaše nabídka je konečná a pokud ji nevyužije, ztratí vás.
Tohle ale nestačí
II. Zkuste si představit, jak byste na takový druh telefonátu asi reagovali vy sami. Asi byste si řekli, že takové jednání nemáte zapotřebí a že jistě tenhle pán nebude prvním ani posledním. Protože víte, co nabízíte. Nakonec prodejné je vše a vše má svého kupce. Záleží ovšem, zda na koupi nespěcháte z nějakého vážného důvodu více, než je obvyklé. To je pak jasné že nemůžete příliš taktizovat a snažíte se prodat, skoro za každou cenu. Když si ale představíme, že pospíchat nemusíte.
Co je tedy ještě potřeba udělat, aby makléř nepráskl sluchátkem? No, musíte mu přece něco nabídnout. Nějakou výhodu, která ho donutí přemýšlet o vaší jinak nekompromisní nabídce. Vyžádejte si prohlídku nemovitosti a na ní se chovejte jako sfinga. Tedy, váš obličej by neměl jevit známky překvapení, i když byt bude moc pěkný. Nejásejte, nebuďte nadšení, protož jinak bude mít makléř pocit, že se vám byt líbí, a tudíž si s vámi začne tak trochu hrát.
Co je potřeba udělat
III. Říci, že by snad tento byt mohl být vyhovujícím, pokud se ovšem domluvíte na ceně. Váš strop nakonec makléř zná z již vašeho prvního telefonátu. A právě tady musíte být nekompromisní. To on musí jasně vědět. Vy mu za to, že se na ceně domluvíte, nabídnete rychlou platbu, ideálně okamžitou po vaší domluvě. To je to, co ho bude zajímat Kdy bude mít peníze na účtu, nebo kdy mu je složíte.